Sosyal Medya Danışmanlığı

Sizde Sosyal Stratejinizi Oluşturun

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye'de de kurumsal, bireysel ve kobi şirketlerine ait olan web site sahipleri firmalarını, markalarını çok daha fazla kişiye duyurmak ve kendilerini ispatlamak için çaba sarf etmektedirler. Bu çabanın en çok meyvesi de sosyal medya üzerinden yapılan reklam çalışmaları sayesinde oluşmaktadır. Sosyal Medya Danışmanlığı, sosyal mecraların tamamında hem firmanızın hem de web sitenizi çok daha fazla kitleye ulaştırabilen aracı olduğunu söyleyebiliriz. Son yıllarda internet ve teknolojinin çok hızlı bir şekilde ilerlemesi sayesinde neredeyse tüm kullanıcılar sosyal mecralarda daha çok vakit geçirmektedirler. Kullanıcıların vakit geçirdikleri süre içerisinde reklamlarınızın sosyal medya sitelerinde dönmesini sağlayarak kısa bir süre içerisinde kazanç elde edebilmeniz mümkün olabilmektedir.

Sosyal Medya'da Uzman Desteği

Sosyal Mecralarda hızlı bir şekilde yükselmeyi hedefliyor iseniz kesinlikle sosyal medya uzmanı ile birlikte hareket etmeniz sizlere oldukça büyük bir yarar sağlayacağını belirtmek isteriz. Dünya genelinde internet kullanıcılarının sürekli olarak artması ile birlikte popülerlik de ön plana çıkmaya başlamıştır. Günümüzde sosyal medya kanalları en doğru bilgiye en hızlı bir şekilde kullanıcıları ulaştırabilmektedir. Bu yüzden web siteniz ile ilgili geniş kitlelere hitap edebilmek, bilgi verebilmek, sizleri çok daha yakından tanıyabilmeleri alacağınız sosyal medya danışmanlığı hizmeti ile çok daha kolay olacaktır.

Dijital Medya Takibi

Takip ve ölçüm yapmak çıkan sonuçlara göre yatırımın yapılmasını sağlamak veya düzenlemeler gerçekleştirmek önem teşkil eden çalışmalar arasındadır. Reklam ajansı kanalı ile veya firmaların kendilerinin direk olarak vermekte olduğu reklamların sorunsuz bir şekilde yayınlanıp yayınlanmadığını takip edebilmeleri ve diğer gerekli tüm işlemleri çeşitli sistemlerin yardımı ile gerçekleştirebilmektedirler. İletişimin gelişmesi ile birlikte Dijital Medya Takibi de önem kazanmayı başarmıştır. Sosyal medya ortamlarında iletişim takibinin gerçekleştirilmesinde dikkat edilecek konulardan birisi, yapılan çalışmalar neticesinde müşteri kitlesinin sunulan ürün veya hizmetler ile ilgili ne düşünüp konuştukları olmalıdır.

Kimlere Hitap Ettiğinizi İnceleyin.

Aylık raporlama takibi ile kimlere hitap ettiğinizi öğrenmeniz mutlak olarak önem taşımaktadır. Müşteri kitlesinin anlık olarak hakkımızda neler konuştuğunu ortaya sunan “public" açık paylaşımlar sayesinde istenilen detaylara kolaylıkla ulaşabilmemiz mümkün. Detayları iyi incelemeniz sizler içi önemlidir çünkü hangi kanallarda müşteri kitlesinin fazla olduğunu ve hangi reklam türünü kullanmanız gerektiği yönünde çalışmaları sadece raporlamanın size vereceği yol haritası ile belirleyebilmeniz mümkündür.

Doğru Sonuç İçin Doğru Analiz

Sosyal mecralarda sosyal medya hesaplarınıza yapılacak olan sizlerle ilgili olumlu veya olumsuz yönlerinizi detaylı bir şekilde analiz edip, doğru adımlar atmanız ve çok daha fazla müşteri memnuniyetine ulaşabiliyor olmanız çok önemlidir. Her firmanın olduğu gibi sizlerin de güçlü veya zayıf yanlarınız olabilmektedir. Bunu ortaya çıkartmak için Dijital Medya Takibi ile popülerliğinizi ve başarınızı arttırmaya destek veren hizmetlerin başında gelmektedir. Firmalar markalarını geliştirebilmek ve daha üst seviyede bir yerlere taşıyabilmek amacı ile Dijital Medya Takip çalışmasını sürekli olarak tercih etmektedirler. Reklam çalışmalarınızda firmanız ile ilgili iyi bir yol gidebilmek için Dijital Medya Takip hizmetini firmamıza teslim edebilir, en iyi hizmeti alabilirsiniz.

Facebook Reklamları

Günümüzde teknolojinin hızlıca ilerlemesinin güzel yanlarından birisi de pazarlama sektöründe hızlı bir şekilde gelişmelerin yaşanmasıdır. İnternet ortamındaki sanal mağazaların ve pazarların yoğunlaşmasının ardından firma sahipleri ve ürün yöneticileri kendi reklamlarını geniş kitlelere ulaştırabilmeleri açısından dijital platformları tercih etmektedirler.

Öncü firmaların dijital mağaza alanında en çok tercih ettikleri pazarlama yöntemlerinden bir tanesi de Facebook reklamlarıdır. Facebook reklamlarında pazarlama ve reklam teknikleri ayarlamanız durumunda da reklamlarınız tahmin edemeyeceğiniz kadar kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Reklamların birçok kişiye görünmesi durumunda da olumlu olarak müşteri potansiyeline ve satışa dönüşerek sizlere geri dönüş yapabilmektedir.

Facebook üzerinden reklam çalışması için dikkat etmeniz gereken bazı noktaların olduğunu hatırlatalım. İyi bir Facebook reklamı verebilmek, verdiğiniz reklam dan geri dönüş bekliyorsanız eğer firmanızı görsel ve etkileyici olarak anlatan reklam filmi hazırlamanız gerekmektedir.

Facebook kullanıcılarının sürekli artış göstermesi ve aktif olarak Facebook'ta zaman geçirmeleri ile birlikte günümüzde çok daha etkili bir hale gelmiştir. Facebook reklamları en faydalı reklam platformlarından birisidir çünkü müşteri kitlesini belirleyerek, müşterinin sürekli olarak beğendiği ürünlere benzer olan ürünlerin reklamını otomatik olarak kullanıcıya sunabilen en iyi reklam platformudur.

Reklamınız ne kadar iyi olursa Facebook reklamları arasında ön planda olmasını sağlamaktadır. Hedef kitlesini en iyi şekilde belirleyebilmektesiniz. Facebook Reklam çalışmanız profesyonel bir ekip tarafından hazırlanması halinde istediğiniz sonuçlara ulaşabilmeniz sizler için çok daha kolay olacaktır.

Facebook üzerinden yoğun bir hedef kitlesine ulaşmak istiyorsanız haber kaynağı veya sağ sütunda yer alan reklam çeşitlerinden birisini değerlendirebilmeniz mümkündür. Facebook reklamlarında en çok etkiye sahip olan reklam çeşidi sağ sütunda yer alan reklamlardan oluştuğunu da belirtelim.

Sunduğunuz hizmet veya ürün ile ilgili insanların dikkatini çekebilecek reklam kampanyası oluşturabilir ve dünya üzerinde yer alan tüm kullanıcılara Facebook reklamları sayesinde ulaşabilirsiniz.

Youtube ve Instagram Reklamları

Tüm dünya da firmalar ürettiği ürün ve hizmetleri internet reklamları sayesinde tanıtmaktadır. Youtube ve Instagram sitelerinde reklam çalışmaları sayesinde birçok kullanıcıya ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Firmalar bu reklam çeşitleri sayesinde ürün ve hizmetlerini geniş bir müşteri kapasitesine duyurabilmektedir. Youtube veya Instagram reklam çalışmaları sayesinde firmanıza büyük bir katkı sağlamaktadır.

Büyük firmalar Youtube ve Instagram reklamlarını tercih ederek günlük milyonlarca kişinin reklamlarını izlemesini sağlayarak ürünlerinizin pazarlamasını tüm dünyadaki kullanıcıya kolay bir şekilde ulaştırmayı başarıyorlar.

Youtube ve Instagram üzerinden verilecek olan reklam içerikleri sınırsız denilebilecek kadar çok sayıda marka ve ürün yelpazesini kapsayabilmektedir. Bu platformlar üzerinden pazarlama sektörü ile ilgili reklamı yapılabilecek her ne varsa reklam yapılabilmektedir.

Sosyal Medya kullanıcıların giderek artış gösterdiğinden ötürü Youtube ve Instagram reklamlarını izleyen kullanıcı sayısı da aynı seviyededir. Her platformun kendine özgün ayrı kuralları olduğunu belirtmek isteriz. Instagram ve Youtube için video boyutu ve resim boyutunun aynı olması gerekmektedir.

Reklam veren kurum veya kuruluşların Youtube veya Instagram reklamları için tercih edeceği reklam modeli de en önemli hususlardan birisidir. Dikkat edilmesi gereken sadece video ve görsel resim boyutları değildir. Reklam içeriğine uygun olarak hazırlanmış olan videolarınızın reklam içeriğine göre karakter boyutlarının aynı ölçüde olması reklamlarınızın sorunsuz bir şekilde

Sadece video veya görsel olarak resim boyutları değil aynı zamanda reklam içeriğine göre yazı karakter boyutları da yine reklamınızın sorunsuz bir şekilde yayınlanması için oldukça önemlidir.