Google Adwords

Doğru Yatırım Doğru Sonuçlar Doğurur

Çağımızın en büyük etkenlerinden birisi şüphesiz ki internettir. İnternetin gelişmesi sayesinde büyük küçük tüm firmalar internet üzerinde ticaret yapabilmek için çalışmalarını sürdürmektedirler. Bir web site sahibi iseniz ve işletmenize ait web siteniz Google de bulunmuyorsa reklamlarınızın üst sıralarda tutunabilmesi için profesyonel bir ekibin yardımına ihtiyaç duyabilirsiniz. Dünyanın en çok ziyaret edilen ve en büyük arama motorunda reklam çalışmalarında tıklama başına maliyet sistemi için çalışan Google Adwords üst sıralarda ücretli olarak müşteri potansiyelinizin artmasını sağlayan önemli bir araçtır. Google Adwords ile vereceğiniz reklam bütçesi her ne olursa olsun Google arama motorunda sektörünüz ile ilgili anahtar kelimelerinizde üst sıralara çıkmanızı sağlayan en iyi sistemlerden birisidir. Reklam verebilmek için ilk olarak yapmanız gereken sektörünüz ile ilgili anahtar kelimeleri belirlemek ve bu anahtar kelimelerin her birine tıklama başı maliyet ücretinin girişini yapmak zorundasınız. Google Adwords reklamlarında görünmeniz için herhangi bir ücret ödemeniz gerek yoktur ancak kullanıcılar reklamlarınızı görüp tıkladığında ücretlendirme işlemi gerçekleştirilir. Ufak bir hatırlatma yapmamızda fayda var bir bilgisayardan sadece bir kez giriş yapıldığında ilgili reklam için ödeme yaparsınız. Bunun haricinde aynı bilgisayardan 10 kere de giriş yapılmış olsa da Google Adwords bir kere olan ödemeyi sizlere yansıtır. Ayrıca reklamlarınızın tıklanmaması durumunda Google Adwords sizden herhangi bir ücret talep etmez ve reklamınızı yayınlamaya devam eder. Google Adwords'e sadece tıklama başı ödeme gerçekleşir. Bunun haricinde ödeme gerçekleştirilebilmesi mümkün değildir.

Yazım hataları nedeni ile reklamların görünmemesi ile alakalı olarak Google Adwords çalışma başlatarak bu özelliği aktif etti. Anahtar kelimelerin yanlış yazılmasından ötürü doğal olarak reklam ağında ilgili web sitesi görünmemekteydi. Yeni gelen düzenleme ile birlikte bu tür yanlışlıklar ortadan kaldırılmış oldu.

Her Yeni Fikir Yeni Yol Demektir.

Günümüzde dijital dünya hayatımızın önemli bir kısmında yer almakta bu yüzden yürütme ve işletme faaliyetlerimizi buna göre yapmaya başlamamız bizler için en iyisi olacaktır. Son zamanlarda herkesin en çok ihtiyaç duyduğu kavramların başında yerini alan dijital reklamcılık ile sizler de kurumsallığınızı yeniden ortaya çıkarabilme imkânına sahip olabileceksiniz. Planlama ve çalışmalarınız dijital ortamda etkin bir şekilde kullanılabilmesi için yenilikçi ve fikirler oluşturarak hedef kitlenize kendinizi tanıtmanıza çok daha iyi bir şekilde yardımcı olacaktır.

Reklamlarınızı Uzmanlarımıza Bırakın.

Vaktimizin birçoğunun dijital ortamlarda geçirdiğimizden dolayı dijital reklam faaliyetlerinin de çok daha fazla önem kazandığını söyleyebilmek mümkün. Dijital ortamda reklam çalışmaları gerçekleştirilmeden önce planlama yapmak gerekmektedir. Aksi düşünüldüğünde dijital ortamlarda tutunmak ve başarılı olmak düşünüldüğünden çok daha zor ve zahmetlidir. Dijital ortamlarda verilecek olan reklamların uzman kişiler tarafından veya firmamız tarafından yapılması sektörünüzde en iyi şekilde lanse edilmesi sağlanmaktadır. Yapılan dijital çalışmaların ardından yüksek kazançlara ulaşmanız ve firmanıza online itibar kazandırabilmeniz mümkün olacaktır. Tüm bunları yapmadan önce kesinlikle kurumsal bir destek almanız oldukça önemlidir.

Reklamlarınız İçin Planlama

Google Adwords reklam çalışması yapmak oldukça akıllı bir yatırımdır ancak reklamlarınız için planlama yapmamanız durumunda sektörünüzdeki zorlukları kolay bir şekilde aşamayacağınızı bilmenizi isteriz. Bu yüzden Google Adwords reklamı verirken planlama yapmak oldukça önemlidir. Google Adwords bütçe belirlenmesinden doğru anahtar kelime seçimine kadarki süreçte sizler için en iyi reklam verebilmenin planlamasını sizlere sunmaktadır.

Hedefinizi Birlikte Planlayalım

Google Adwords programının en güzel ve en büyük özelliği bütçenizin herhangi bir önemi olmaksızın Google da reklam verebilmenin en hızlı yolunu bizler için sunmuş olmasıdır. İşletmeniz hızlı ve basit bir yöntem arıyorsanız Google Adwords planlama programını tercih etmelisiniz. Google Adwords programında reklam verebilmenin en önemli ayrıntısı ise doğru anahtar kelimeleri seçip reklamlarınızın en üst bölgelerde yer almasını sağlayabilirsiniz. Vermiş olduğunuz reklamların üstte yer almasını tabi ki hepimiz istiyoruz ama bunun için bazı noktalara dikkat etmemiz gerekiyor. Google Adwords programında oluşturduğunuz reklamlar için herhangi bir ödeme yapmanız gerek yoktur. Ücretlendirme işlemi sadece reklamlara tıklanması halinde gerçekleştirilmektedir. Anahtar kelimelerinizin en doğru şekilde seçilmesi ve web sitenizin düzgün bir şekilde olması halinde reklamınız Google da en üst sıralarda yer alacağından emin olabilirsiniz.

Kullanıcılara Hangi Kelimelerden Ulaşıyoruz?

Google Adwords planlaması sayesinde çok daha fazla reklam kazancı elde edebilmenin yolu kalite puanlarınızın yüksek seviye de olmasıdır. Google Adwords'un çalışma prensibinde reklam için seçilen anahtar kelimelerin ve kelime sayılarının arttırılması sonucunda uygun kelimeler ile eşleşme sağlanması durumunda sitenizin reklamlarının yapılması şeklinde çalışması mevcuttur.

Anahtar Kelimelerimi Nasıl Seçmem Gerekiyor?

Google Adwords reklamı verirken sektörünüz ile ilgili en iyi anahtar kelimeleri bulmanız ve reklam için anahtar kelime girişi yapmanız sizlere çok daha fazla kazanç sunmaktadır. Bu yüzden kullanıcıların araştırmış oldukları anahtar kelimeleri tahmin ederek çok daha yüksek kazançlara sahip olabilirsiniz.

Yeniden Pazarlama Tekniği İle Satışlarınızı Arttırın.

Web sitenizi ziyaret etmiş olan kullanıcılara daha hızlı bir şekilde yeniden pazarlama uygulaması ile Google Adwords bünyesinde hazırlanmış olan en etkili uygulamalardan bir tanesidir. Bu uygulamayı kullanabilmek için yeniden pazarlama etiketini web sitenizin tüm sayfalarına ekleyerek kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

Müşterilerinizin Size Ulaşmasını Beklemeden Siz Müşterinize Ulaşın

Yeniden pazarlama etiketini web sitenize yerleştirdikten sonra yeniden pazarlama listenizi de kolay bir şekilde oluşturabilmeniz mümkün. Listeyi oluşturmanız halinde en popüler ürünlerinizin hangisi olduğunu veya hangi ürününüzün müşterileriniz tarafından ziyaret edildiği ve benzeri bilgilere bu liste sayesinde ulaşabilmeniz ve öğrenebilmeniz mümkündür.

Yeniden Pazarlama Tekniği İle Ürünlerinizi Hedef Kitlesine Doğrudan Ulaştırın

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların çerez kimlikleri her seferinde yeniden pazarlama listenize eklenecektir. Yeniden Pazarlama tekniği sayesinde aktif bilgisayar kullanıcılarının ve dijital mağazalarda bulunan başka ürünleri incelerken bile reklamlarınızı görebilmesi mümkündür. Çünkü yeniden pazarlama tekniği kullanan web sitesinin web sitesindeki ürünü veya hizmeti inceleyip kapatsanız dahi o web sitesini ziyaret ettiğinizden dolayı başka bir web sitesinde de daha önce ziyaret ettiğiniz sitenin reklamlarını görebilmeniz oldukça normaldir. Çünkü ilgili firma yeniden pazarlama tekniği kullanarak sizlere bir nevi hatırlatma yapmakta ve ürünlerine yönlendirmektedirler. Bu tekniğin kullanılması sayesinde hem etkili hem de akıllı bir pazarlama tekniğini oluşturmuş olursunuz.

Pazarlamanın En Kolay Yöntemi Yeniden Pazarlama Tekniğidir.

Yeniden pazarlama sistemini kullanabilmeniz için web sitenizde birkaç kod eklemesi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi tamamladıktan sonra web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların çerez kimlikleri yeniden pazarlama listesine kayıt edilir. Bu listeye kayıt edilen kullanıcılar başka bir site de gezintiye çıksa da sizin reklamınızı görmeye devam eder. Yeniden pazarlama tekniği kullanarak en doğru adımları atabilir ve daha fazla satış gerçekleştirebilirsiniz. Konu ile ilgili firmamızdan gerekli bilgi ve hizmeti almak için bizleri aramanız yeterli olacaktır.

Görüntülü Reklam Ağı

Kaliteli bir reklam başarısını yakalamak demek firmanızın kalitesini sunmak amacıyla oldukça büyük önem taşımaktadır. Firmanızın sunduğu hizmet ve ürünleri hızlı ve kaliteli bir şekilde reklam etmek istiyorsanız Google Adwords programının görüntülü reklam hizmetini kullanmanız gerekmektedir. Sunduğunuz hizmetlerde isterseniz yerel bir işletme sahibi veya kurumsal bir firma olsanız da sunduğunuz hizmet ve ürünlerinizi reklamını yaparak dünya genelindeki kullanıcılara ulaştırmanız gerekmektedir. Görüntülü reklam ağı deyim yerindeyse sizler için biçilmiş kaftandır. Görüntülü reklam ağından yararlanmanız yeni müşterilere ulaşmanızı hızlı bir şekilde sağlamaktadır.

Görüntülü Reklamlarınızı Biz Tasarlayalım.

Yeni bir ürün veya hizmetlerinizden birini müşterilerinize hızlı bir şekilde tanıtmak istiyorsanız yaratıcı kampanyalar oluşturmanız gerekmektedir. Görüntülü Reklam Ağında müşterilerinizi web sitenize yönlendirmek istiyorsanız tercihiniz görüntülü reklam ağından yana olmalıdır. Bu konuda firmamız görüntülü reklam ağ reklamlarınızı sorunsuz bir şekilde hazırlayabilmektedir.

Doğru Reklam Doğru Kullanıcıya Ulaştırır.

Reklamlarınızın metin, görüntü veya video ile zengin bir hal kazandırabilir, reklamlarınızı en iyi şekilde sunulmasını sağlayabilirsiniz. Görüntülü Reklam Ağı ile giderlerinizi ve gelirlerinizi de kontrol edebilmeniz mümkündür. Ayrıca reklam sonuçlarınızı ve sizlere sunulan raporları da kontrol ederek analiz etme imkanına sahip olabilirsiniz.

Görüntülü Reklam Süreklilik Yaratır.

Sıklıkla ve gerçek zamanlı reklam sunabilmek gerçekten önemlidir. Görüntülü Reklam Ağı özelliklerinden birisi de otomatik programlanmış gerçek zamanlı reklamlarınızı sunabilme özelliğidir. Gelişmiş kampanyalardan yararlanmak ve mobil pazarlama tekniklerini öğrenebilmeniz de Görüntülü Reklam Ağı ile mümkün. Pazarlama yapabilmeniz ve para kazanabilmeniz için kaliteli bir reklam sunabilmeniz oldukça önemlidir.